Незаконне вторгнення Росії на українські території продовжується – окупанти ведуть наступ на Донбасі. Крім того, війська РФ стягують техніку до окупованого Ізюма Харківської області.

Loading...

Проте Збройні сили України також утримують позиції на Харківщині із точковими контратаками. Про це свідчить оновлена карта бойових дій, опублікована 19 липня на сторінці Міністерства оборони Великої Британії у Twitter.

Loading...

Усі чотири угруповання російських військ задіяні на сході та півдні нашої країни. При цьому на карті позначено контрнаступ українських захисників у напрямку Херсона.

За тиждень на карті відбулися зміни – з 12 липня зона активних бойових дій на напрямку Ізюм-Слов’янськ та поблизу Херсона стали меншими.

Російські окупанти облаштовують для себе нову “безпечну” схованку. Вона буде розташована у підвалі Учбово-тренувального центру захопленої ними Запорізької АЕС в Енергодарі.

Загарбники панічно бояться за власні життя – і небезпідставно, врятувати їх може лише повернення в Росію. Про це заявили в “Енергоатомі”.

“На Запорізькій атомній електростанції російські окупанти поспіхом облаштовують для себе нову “безпечну” схованку. Найбезпечнішим місцем для укриття рашистам видався підвал Учбово-тренувального центру захопленої ними ЗАЕС”, – зазначили в “Енергоатомі”.

У підвали загарбники готові лізти, бо панічно бояться за власні життя навіть на добре захищеному режимному об’єкті. Однак абсолютно безпечного місця на українській землі окупанти не знайдуть.

“Загарбники настільки бояться (і небезпідставно!) за власні життя й здоров’я, що навіть на режимному й добре захищеному об’єкті заходилися швидко облаштувати собі супернадійний захист. Навряд чи їм це допоможе. Хіба на якийсь час, але це ні від чого не врятує. Бо скільки мотузці не витися, а кінець настане”, – зазначили у “Енергоатомі”.

Там також дали пораду загарбникам, як їм вціліти.

“Єдина порада, якою окупанти – як військові, так і з росатома – ще можуть скористатися: покинути і територію ЗАЕС, і Енергодар, і взагалі кордони України. Якщо встигнуть”, – наголосили в “Енергоатомі”.

До слова, напередодні законний мер міста Дмитро Орлов повідомив, що у тимчасово окупованому Енергодарі в лікарню потрапили дев’ять російських окупантів, які захопили та “охороняли” Запорізьку АЕС. Військові країни-агресора отримали поранення різного ступеня важкості.

За його словами, серед окупантів з АЕС є й загиблі, скільки їх – нині невідомо.

Орлов зазначив, що причина того, чому одночасно “прорідилися” ряди окупантів на об’єкті, який вони взяли под свій контроль, нині також невідома. Пізніше про це скажуть компетентні служби.

“Зараз можемо додати тільки, що окупанти перелякалися настільки, що в паніці бігали по території станції, на тривалий час заблокували на підприємстві одразу дві зміни оперативного персоналу, які мали міняти одна одну. Зрештою людей відпустили”, – написав міський голова.

Він додав, що, ймовірно, російські загарбники почнуть усвідомлювати, що цинічні обстріли сусідніх населених пунктів, які вони ведуть із території атомної станції, не минуться безслідно.

Своєю чергою Боєць Легіону Свободи Костянтин Денисов підтверджує той факт, що російські війська продовжують постачати боєприпаси до окупованого Бердянська та готують наступ на Запоріжжя.

Про це він повідомив в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Ситуація на Запоріжжі залишається стабільно напруженою. Ворог не приховує своїх планів наступати на Запоріжжя та окупувати місто. Також ворог планує окупацію всіх громад в напрямку Запоріжжя”, – розповів Денисов.

Денисов повідомив, що окупанти звозять до Бердянська боєприпаси для підготовки наступу на Запоріжжя.

“Була інформація про те, що до порту Бердянська ворог постачає боєприпаси. Також вони здійснюють постачання боєприпасів залізницею до Мелітопольського району. Тобто ворог готується наступати на Запоріжжя. Свідченням цього також є те, що на території деяких громад вони будують полігони та тренувальні табори”, – додав він.

Радник мера Маруіполя Петро Андрющенко попереджає, що ситуація залишається напруженою, адже у напрямку Запоріжжя зафіксовано рух колони військової техніки та російських окупантів.

«Рух військової техники окупантів. Фіксуємо, що російські військові близько тисячі нелюдів, що базувались на кордоні Донецької та Запоріжської областей в селищах по лінії Дем’янівка – Стародубівка – Захарівка разом з військовою технікою зранку зняйлись зі стоянки та вирушили колонами в напрям Запоріжжя», – йдеться в повідомленні.