Контрнаступ ЗСУ буде дуже непросто стримати за двох умов: якщо Україна підготує або застосує наявні резерви та якщо вдасться знищити один чи два з трьох мостів у Херсонській області.

Loading...

На сьогодні тимчасово окупований південь України на правобережжі, ймовірно, контролюють близько 15 тис.російських військових.

Loading...

Про це аналітик Conflict Intelligence Team Кирило Михайлов сказав в інтерв’ю “Радіо НВ”.

“Там наразі знаходяться 49-та армія, 20-та мотострілецька дивізія, деякі підрозділи 11-ї десантно-штурмової бригади (РФ – ред.). Також вони посилені мобілізованими з територій так званих “ЛНР” і “ДНР”. Ці частини займають ну дуже великий фронт і якусь оборону вони можуть тримати тільки проти невеликих українських підрозділів, які наразі, як ми розуміємо, там здійснюють наступ”, – пояснив Михайлов.

“Якщо Україна підготує або застосує вже наявні резерви і піде в якийсь потужний наступ, його буде дуже непросто тримати. Особливо, якщо вдасться знищити один чи два з трьох мостів”, – зауважив аналітик.

Саме тому Окупанти та їхні командири на Херсонщині вже дуже нервують

Про настрої російських загарбників на Херсонщині розповів Юрій Соболевський – перший заступник голови Херсонської облради. Про це він сказав 24 каналу.

За його словами, окупанти продовжують просити грошей на блокпостах. Насамперед це стосується бійців невизнаних квазіреспублік з тимчасово окупованих Донецької та Луганської областей.

Настрої окупантів на Херсонщині змінились
Однак і на Херсонщині російські загарбники вже встигли багато чого пограбувати, тому в плані забезпечення грошима почуваються впевненіше.

“Але насправді окупанти та їхні командири на Херсонщині вже дуже нервують. Вони чують, що їхні об’єкти, особовий та офіцерський склад нищать”, – сказав Соболевський.

Останні тижні це особливо помітили місцеві мешканці. З їхніх слів, росіяни почали поводитись по-іншому.

“Вони вже не так вільно почуваються у місті. Певний час їм здавалось, що війна на Херсонщині закінчилась. Сьогодні нікому так не видається. ЗСУ роблять дуже круті історії”, – додав глава облради.

Разом з тим, тиск на населення триває і він дуже сильний. Репресивні заходи посилюються, окупанти зупиняють машини на блокпостах, людей на вулицях і повністю перевіряють.

Однак херсонці не дають росіянам відчути себе “асвабадітєлями”. Їм щодня нагадують, що вони – окупанти й ніхто їх з квітами не зустрічатиме.

Наразі відомо, що Збройні сили України продовжують проводити успішні контрнаступальні дії у Херсонської області. Йде військова операція, тому гучної інформації озвучуватися не буде. Українські війська володіють силою, потужністю, тактикою і стратегією, яка повинна здивувати ворога. Окупанти обстрілюють міста по всій лінії зіткнення. Про це заявила керівниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони України Південь Наталія Гуменюк.

У ефірі всеукраїнського телемарафону UA Разом вона розповіла про те, що атакуючі дії української армії йдуть успішно. Однак, допоки йде військова операція, гучних заяв не буде.

“Коли результати цього заслуговують – ми інформуємо про це суспільство. Те, що наразі відбувається, ви можете спостерігати і робити свої висновки. Ми маємо силу, потужність, тактику дій і продуману стратегію. А те, як воно буде реалізовано, нехай ворога здивує”, – пояснила вона.