Росія атакувала Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр», повідомив речник обласної військової адміністрації Сергій Братчук із посиланням на дані оперативного командування «Південь».

Loading...

За його даними, дві ракети збиті силами протиповітряної оборони, дві – влучили в об’єкти інфраструктури порту.

Loading...

У Міністерстві закордонних справ України засудили удар і наголосили, що він ставить під сумнів зобов’язання, які взяла на себе Росія, підписавши 22 липня в Стамбулі угоду, що має розблокувати експорт зерна з України.

«Менше ніж 24 години знадобилося Російській Федерації, щоб ракетним ударом по території порту міста Одеса поставити під сумнів домовленості й обіцянки, дані нею ООН та Туреччині у підписаному вчора в Стамбулі документі. Російська ракета – це плювок Володимира Путіна в обличчя генеральному секретареві ООН Антоніу Ґутеррішу і президентові Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна», – написав у фейсбуці речник МЗС України Олег Ніколенко.

За його словами, Україна наголошує на необхідності неухильного виконання домовленостей щодо відновлення безпечного експорту українських сільськогосподарських товарів Чорним морем із трьох портів: Одеси, Чорноморська і Південного.

«Закликаємо ООН і Туреччину забезпечити дотримання Росією своїх зобов’язань у рамках безпечного функціонування зернового коридору. У разі невиконання досягнутих домовленостей, Росія нестиме повну відповідність за поглиблення глобальної продовольчої кризи», – заявляють у МЗС України.

Нагадаємо, що Українські і російські офіційні особи 22 липня підписали підтриману ООН угоду, спрямовану на розблокування експорту зерна з України на тлі глобальної продовольчої кризи, спричиненої повномасштабним вторгненням РФ на українську територію.

Генсекретар ООН заявив, що найбільший експортний хаб країни Одеса буде знову відкритий, як і порти в Чорноморську і Южному.

У той же час, Мирні переговори між Україною та росією щодо припинення війни призупинені. Однак із часом Україна може повернутися до перемовин на вигідних для себе умовах.

Таку думку висловив радник очільника Офісу Президента Михайло Подоляк в інтервю Deutsche Welle. Він наголосив, що за сьогоднішньої ситуації на фронті жодних підстав для відновлення переговорів немає.

Подоляк припустив, що Україна знову погодиться сісти за стіл переговорів з країною-агресором, коли буде до цього готова. Однак для цього є одна важлива умова.

“Це потужні тактичні перемоги української армії на Південному та Східному напрямках. Це звільнення Херсона, Мелітополя, Бердянська, вихід до акваторії Азовського моря. Це повернення Маріуполя, що буде дуже символічно”, – сказав Подоляк.

Він додав, що мова не просто про тактичне відсування росіян.

“Це має бути знищення максимальної кількості живої сили і техніки російської армії”, – наголосив радник глави Офісу Президента.

Як Україна хоче вплинути на росіян
За словами Подоляка, поразки окупантів у війні з Україною мають змусити замислитися російське суспільство.

“Це потрібно для того, щоб всередині росії люди почали питати: “А за що саме ми платимо своїми людьми? Ви ж сказали, що це якась маленька “військова операція”, яка триватиме щонайбільше 5 – 7 днів”, – сказав він.

“Сенс життя росіян”
Подоляк зазначив, що для ефективної боротьби із ворогом Україні зараз потрібна далекобійна артилерія.

“Це не просто якісь забаганки України. Ми не накопичували стільки зброї, скільки накопичувала росія”, – наголосив він.

Радник очільника Офісу Президента додав, що важливо усвідомити, що у росіян немає іншого сенсу життя, окрім як “прийти в чийсь дім і його зруйнувати”.

“Це треба зафіксувати і йти далі. А йти далі – це завдати росії військової поразки. Після цього сядемо за стіл переговорів”, – сказав Подоляк.