Очільник кремля владімір путін 21 вересня виступив з новим зверненням. Офіційно його не анонсували, однак про це писали раніше в мережі.

У новій “промові” диктатор зачепив тему російсько-української війни, яку він називає “спецоперацією”.
Loading...

У своєму зверненні путін заявив, що з 21 вересня у Росії оголошується часткова мобілізація.

Призову на військову службу підлягатимуть лише громадяни, які зараз перебувають у запасі і передусім ті, хто проходив службу в рядах збройних сил, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід,
Loading...

– сказав він.

Нагадаємо, 20 вересня у російській держдумі внесли правки до нового кримінального кодексу. Зміни стосуються злочинів, вчинених під час воєнного стану. Росіяни в мережі переконані, що це натяки на мобілізацію.

Наприклад, перебачили покарання за “самовільне залишення військової частини у період мобілізації або воєнного стану” та “добровільну здачу в полон”.

На тому факті, що Путін, ймовірно, готується піти на часткову мобілізацію, акцентував увагу на прес-конференції 20 вересня радник президента США Джо Байдена Джейк Салліван.

“Ми знаємо про повідомлення, що президент [РФ Володимир] Путін, можливо, готується вжити мобілізаційних заходів, нібито це планування уявної анексії. Це свідчить про проблеми Росії в Україні. Можливо, він вдається до часткової мобілізації ще більшої кількості росіян для ведення жорстокої війни в Україні частково тому, що їм просто потрібно більше персоналу і робочої сили з огляду на успіхи, досягнуті Україною на полі бою”, – сказав Салліван.

Він зазначив, що США й надалі спостерігають, як Збройні сили України “день за днем чинять тиск” на війська РФ на сході і півдні України. За словами Саллівана, Вашингтон очікує, що це триватиме, і США й надалі надаватимуть Україні зброю, яка потрібна ЗСУ.