Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав надати доступ до Запорізької АЕС для фахівців Міжнародної агенції з атомної енергії після чергового обстрілу станції російськими загарбниками.

Loading...

Про це повідомляє France24.

«Будь-яка атака на атомну станцію — це самогубство. Я сподіваюся, що ці атаки закінчаться, і в той же час я сподіваюся, що МАГАТЕ зможе отримати доступ до станції», – заявив Гутерреш у понеділок, 8 серпня, на пресконференції в Токіо.

Loading...

Він зазначив, що ООН підтримує МАГАТЕ в її зусиллях щодо створення умов для стабілізації роботи Запорізької АЕС.

Додамо, Запорізька атомна електростанція станом на 08:00 8 серпня 2022 року працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Про це повідомляє пресслужба Запорізької АЕС в Телеграмі.

«Періодичний обстріл ЗАЕС російськими військами з РСЗВ упродовж останніх днів спричинив серйозний ризик для безпечного функціонування станції. У результаті атаки на Запорізьку АЕС, на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, відключений один із трьох працюючих енергоблоків», — йдеться в повідомленні.

Як зазначають в ЗАЕС, внаслідок обстрілів серйозно пошкоджено азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Залишаються ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин, також високою є пожежна небезпека.

Також пошкоджені три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика сухого сховища відпрацьованого ядерного палива ЗАЕС.

Наголошується, що український персонал станції продовжує працювати та докладати усіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

ЗАЕС досі окупована та контролюється російськими військовими. З огляду на те, що дії загарбників передбачити неможливо, загроза фізичній безпеці станції залишається.

Наразі Запорізька АЕС продовжує працювати і виробляти електроенергію для потреб енергосистеми України.

Варто нагадати, що російські військові 7 серпня знову обстріляли майданчик Запорізької АЕС. Ракети влучили поблизу сухого сховища відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомляє у Телеграмі Енергоатом.

“Російські окупанти вкотре здійснили ракетні обстріли майданчика Запорізької атомної станції та міста Енергодар. Вони влучили по майданчику ЗАЕС безпосередньо поруч зі станційним сухим сховищем відпрацьованого ядерного палива (ССВЯП). Вочевидь, цілили саме по контейнерах ВЯП, які просто неба зберігаються поруч із місцями обстрілу. 174 контейнери, в кожному з яких по 24 збірки відпрацьованого ядерного палива”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що через ворожі ракетні обстріли було пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу навколо майданчика ССВЯП Запорізької АЕС. Тому вчасне виявлення та реагування у разі погіршення радіаційної обстановки або витоку радіації із контейнерів відпрацьованого ядерного палива наразі неможливе, підкреслили в Енергоатомі.

Також повідомляється, що через безліч дрібних осколків від вибухів пошкоджено близько 800 кв. м віконних поверхонь в різних будівлях станції.

Внаслідок вибухів отримав осколкове поранення один працівник ЗАЕС – його доправили у міську лікарню.

«Всі російські військові, яких на майданчику ЗАЕС від дня її захоплення перебуває до 500 осіб, а також персонал терористичного Росатома заздалегідь сховались у бункерних приміщеннях станційних кризового центру та центру технічної підтримки», – зазначається в повідомленні.

За даними Енергоатома, російські військові стріляли також поблизу території заводу будівельних конструкцій та по водозабору м. Енергодар.

«Цього разу ядерної катастрофи дивом вдалося уникнути», – підкреслили в Енергоатомі.

У компанії вкотре наголосили на необхідності термінового виведення озброєних військових рф із території цивільного ядерного об’єкта України – ЗАЕС – та встановлення в районі розташування найбільшої в Європі Запорізької атомної електростанції демілітаризованої зони.