На Херсонщині російські війська намагалися просунутися, але зазнали втрат і хаотично відступили. Повідомили у генштабі. ЗСУ намагаються малою кров’ю і найменшими втратами “придавити” російське угруповання в Херсоні до Дніпра й змусити його там здатися.

Loading...

Таке припущення висловив військовий експерт Олег Жданов, підкресливши, що остаточне рішення залишається за українським Генштабом.

“Ми на Херсон піддавлюємо з декількох сторін. Головне завдання не в тому, що ми штурмуємо укріпрайони в лоб. Ми їх намагаємося обходити – там, де вони будують оборонні рубежі, це раз. Друге – ми знекровлюємо це угруповання за рахунок знищення складів, техніки, озброєння, особового складу, пунктів управління, зв’язку. Зараз вже на херсонському напрямку ми працюємо навіть по опорних пунктах, наносимо удари як штурмовою авіацією, так і нашою артилерією. Йде планомірне відсікання угруповання військ в районі Херсона від логістичних шляхів постачання-поповнення паливом, боєприпасами, продовольством, особовим складом, технікою та озброєнням”, – пояснив експерт.

Loading...

У свою чергу, росіяни у Херсонській області в терміновому порядку коригують плани, намагаються зрозуміти, що їм робити та перебувають у “вкрай некомфортному” положенні. Зокрема, таку думку висловив колишній міністр оборони України та голова Центру оборонних стратегій Андрій Загороднюк в ефірі Радіо НВ.

“Сьогодні ми відчуваємо себе впевненіше, у нас є більша кількість західної зброї. Тому росіяни зараз панікують. Ми бачимо дуже серйозні спроби перекидання техніки, військ на південь. Це впливає на хід подій на сході, тобто вони можуть фактично здійснювати наступ тільки на одному операційному напрямку. Поки ми бачимо, що вони в терміновому порядку коригують плани, намагаються зрозуміти, що їм робити і знаходяться у вкрай некомфортному стані для себе”, – зазначив він.

“Звідти ми чуємо і заяви про переговори, про якісь припинення вогню, тому що вони розуміють, що їм не вдасться, на відміну від України, тримати напругу на декількох операційних напрямках”, – додав Загороднюк.

Він упевнений, що у ЗСУ є всі шанси для того, щоб звільнити Херсон від окупантів. Про переломний момент на Херсонському напрямку повіжомляє й радник голови Херсонської ОВК Хлань. Він наголошує, що ЗСУ зайняли провідну позицію та відкрито починають контрнаступальні дії.

“Стратегічні кроки, які були зроблені по Антонівському та Дар’ївському мостах, по знищенню боєприпасів, командних пунктів, техніки у тилу ворога і по лінії зіткнення – це результати підготовчої роботи. Тепер питання у більш потужних і точних артилерійських ударах по лінії фронту та у зачистці орків на зайнятих ними позиціях”, – зазначив він.

За словами Хланя, розуміючи, що перелом настав, окупанти почали у поспіху видавати пропагандистські укази, наприклад, про підготовку до проведення “референдуму”, зокрема, про організацію виборчкомів на місцях.

“Напевно, окупанти почали готувати нові цілі для HIMARS, я так розумію. Тому що якраз ось ці центри виборчкомів будуть новими цілями з тими зрадниками, які погодяться там працювати”, – попередив Хлань.

Компентуючи ситуацію, американський Інститут вивчення війни зазначає, що аналіз  ймовірного початку контрнаступу на Херсонщині може бути дещо неточним через обмежену кількість відкритих даних. Анатітики попередили, що інформація з відкритих джерел про хід та темпи контрнаступу, ймовірно, буде обмеженою та надходитиме з затримкою, відстаючи від реальних подій.

За даними ISW,  район між лінією фронту та Херсоном є сільським і в основному складається з невеликих населених пунктів, які з меншою ймовірністю повідомляють про пересування військ та боїв, що дозволяє змінити контроль над місцевістю в цьому районі без доказів, які з’являються у звітах з відкритих джерел.  Окупанти також не мають стимулу повідомляти про перемоги ЗСУ.