Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що багато росіян мають імперські амбіції – це ідеї не тільки російського диктатора Володимира Путіна.

Loading...

Про це він заявив у інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Loading...

Дуда зазначив, що сьогодні Україна захищає Польщу та всю Європу, зокрема Німеччину, і якщо “героїчний опір України” не зможе протистояти імперським планам Путіна, то Польщі та країнам Балтії загрожуватиме подальше розширення сфери впливу Росії в Центральній Європі.

“До речі, російські ідеї, про які ми говоримо, – це не тільки ідеї Володимира Путіна. Ними пронизана більшість російського суспільства, тамтешні журналісти (російські пропагандисти. – Ред.) говорять про Росію, що простягається до польського міста Каліш. Це великоросійські ідеї про підкорення інших народів”, – заявив польський президент.

Він додав, що сьогодні завдяки Україні ця небезпека стримується, але припускає, що вона стане реальною у майбутньому.

Він згадав і про “ідеї великої Росії, які означають підкорення інших народів”.

За його словами, це не тільки ідеї президента Росії, вони пронизують значну частину російського суспільства.

“Завдяки Україні сьогодні ця небезпека контрольована. Але я думаю, що в майбутньому, на жаль, ця небезпека стане актуальною”, – сказав президент Польщі.

Єдине, що ми можемо зробити, це посилити власну безпеку, – зазначив він.

“Україна показує, що можна зробити з хорошою зброєю”, – додав президент Польщі.

Президент Польщі також порівняв Маріуполь і Варшаву часів Другої світової війни. І особливо відзначив те, що росіяни лютують ніяк не менше нацистів.

Російські окупанти в Україні скоюють злочини, за напруженням звірств нітрохи не поступаються тим, які здійснювали нацисти під час Другої світової війни.

“Те, що сталося тут, у Варшаві, під час Другої світової війни, коли тут велися бої, а німці бездушно вбивали цивільних жителів столиці, і, на жаль, російська агресія проти України сьогодні – однаково жорстокі”, – заявив польський лідер.

Дуда сказав, що злочини, вчинені нацистами у Варшаві, і звірства росіян в Маріуполі – однаково жорстокі.

Польський лідер підкреслив схожість фотографій Варшави під час повстання серпня 1944 року і нинішнього Маріуполя, знищеного російськими окупантами.

“Наскільки подібні ці зображення. З якою жорстокістю вони [росіяни – ред] вбивають, руйнують, знищують життя невинних людей”, – підсумував Дуда.

Раніше Анджей Дуда зазначав, що Польща за будь-яких обставин продовжуватиме надавати допомогу українцям.

“Ми спілкуємося з іншими президентами та прем’єр-міністрами, щоб надати допомогу у вигляді різного військового обладнання, зокрема артилерійських снарядів, бронежилетів, сучасного озброєння, щоб усі могли побачити, наскільки ми пишаємось мужністю українських солдатів. Навіть якщо росіяни їх перевершують кількістю, ми все одно продовжуватимемо надавати допомогу українцям, це найважливіше наше завдання”, – сказав Дуда.

Дуда зазначив, що президент України Володимир Зеленський відіграє дуже важливу роль, оскільки залишається на чолі оборони України, не залишив український народ, продовжує залишатися в Україні та підтримувати всіх, хто обороняє країну та опирається агресії.

“Я також роблю все можливе для того, щоб надавати допомогу. Куди б я не поїхав, я завжди підтримую Україну, завжди підтримую кандидатство України в ЄС – це те, що ми нещодавно забезпечили разом. Ми також надаємо Україні підтримку лінією НАТО”, – зазначив президент Польщі.