Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан спричинив справжню дипломатичну бурю своєю неоднозначною заявою. Він казав про “змішування рас” у Європі.

Loading...

Про це повідомляє Сbs news.

Loading...

За логікою Орбана, можна було зрозуміти, що він проти так званого “змішування” європейських і неєвропейських рас. Адже тоді народ стає нібито “більше не нацією” і триває “зіткнення цивілізацій”.

У Техасі Віктор Орбан мав виступ перед зібранням консерваторів. Він закликав їх об’єднати зусилля, щоб повернути собі контроль над інституціями Вашингтона і Брюсселя.

Про свої скандальні заяви щодо “змішаних рас” у Європі політик не згадав. Натомість заявив, що “християнський політик не може бути расистом”. Тих, хто вважає його расистом або антисемітом назвав “просто ідіотами”.

«Я вже бачу завтрашні заголовки. Ультраправий європейський расист і антисеміт, троянський кінь Путіна, виступає з промовою на конференції консерваторів. Але я не хочу давати їм жодних ідей, вони найкраще знають, як писати фейкові новини», – сказав Орбан.

Крім того, він не пожалів критики для колишнього президента США Барака Обами та інших.

Орбан хоче повернути інституції в Брюссель і Вашингтон

Угорський політик переконував консерваторів, що треба повернути інституції у Вашингтоні та Брюсселі.

«Ми повинні координувати пересування наших військ, тому що перед нами стоїть спільний виклик. У вас є два роки, щоб підготуватися», – сказав він.

Орбан міг мати на увазі, що підготуватися до виборів президента США в 2024 році. А ще були овації публіки у відповідь на те, що він зачитав угорську конституцію, яка визнає шлюб лише між чоловіком та жінкою.

“Менше гендерів і більше рейнджерів, менше дрег-квін і більше Чака Норріса”, – сказав він.

Нагадаємо, раніше скандальний прем’єр Угорщини Віктор Орбан приїхав з візитом до Відня, де зустрівся з канцлером Австрії Карлом Негаммером. Лідери урядів дали спільну пресконференцію, на якій прокоментували ситуацію довкола України.

Вже традиційно, Орбан засудив надання країнами-членами НАТО озброєння нашій державі та виступив проти введення санкцій проти росії. Негаммер, своєю чергою, підтримав очільника угорського уряду щодо начебто “неможливості впровадження” ембарго на російський газ.

Віктор Орбан заявив, що Україна начебто не зможе перемогти у війні проти росії “у такій формі”. За його словами, стратегія країн НАТО щодо підтримки нашої держави озброєнням та навчаннями військових буцімто продемонструвала станом на зараз, що “це не призведе до успіху”.

«Без зміни стратегії не буде миру. А без миру в Україні весь Європейський Союз втягнеться у воєнну ситуацію. Незрозуміло, як ми зможемо уникнути рецесії в ЄС, якщо війна триватиме», – висловився Орбан.

Угорський політик також назвав газове ембарго “стіною” і закликав ЄС “не стукати по цій стіні”.

У контексті заборони імпорту російського газу, канцлер Австрії підтримав позицію очільника угорського уряду. Негаммер зазначив, що нині є багато заяв від Єврокомісії щодо протидії енергетичній кризі, проте мало що реалізується.

Зокрема, політик вказав на ініціативу створення спільної платформи закупівлі газу, що була анонсована раніше, проте, за його словами, досі “не має жодних ознак реалізації”.

«Таке ембарго неможливе. Не лише тому, що Австрія залежна від російського газу. Німецька індустрія також залежна від російського газу. І якщо німецька індустрія впаде, австрійська також зазнає краху», – заявив канцлер Австрії.