Багатьох українців сколихнула заява президента США Джо Байдена щодо визнання РФ країною-спонсором тероризму

Loading...

Як відомо, президент США Джо Байден не хоче визнавати Росію країною-спонсором тероризму. Він проти такого рішення, бо у такому випадку Вашингтону було б потрібно вводити санкції проти всіх союзників. Про це заявив російський публіцист Андрій Піонтковський в одному з інтерв’ю.

Loading...

Зазначається, що Байден не хоче псувати стосунки із союзниками.

“Американці дуже серйозно ставляться до законів. Якби РФ була оголошена терористом, за законами вони б завтра повинні були б накладати санкції на своїх союзників – Францію і Німеччину. Які, попри всі санкції, мають широкий об’єм економічних відносин із Росією. Також санкції очевидні проти Індії та Китаю за торгівлю з державою-терористом. На це Байден не готовий”, – сказав Піонтковський.

Він вважає більш важливим не визнання РФ країною-терористом, а надання великої кількості зброї для України, якою ЗСУ розгромлюють армію Путіна.

Нагадаємо, раніше Президент США Джо Байден сказав, що росію не варто визнавати державою-спонсором тероризму.

Про це писало видання Reuters.

«На цьому наполягає Україна, проти якої російський диктатор володимир путін розпочав криваву повномасштабну війну», – зазначив тоді Байден.

На питання, чи росія має бути визнана державою-спонсором тероризму, Байден відповів «Ні».

Таке питання американському президенту поставили журналісти під час пресконференції у Білому домі.

Водночас, зазначимо, що Держсекретар США Ентоні Блінкен також побоюється ухвалити рішення про визнання росії державою-спонсором тероризму, попри відповідну резолюцію Сенату.

Про це пише The New York Times.

Зауважимо, Сенат США одноголосно схвалив резолюцію, яка не має обов’язкової сили, яка закликає визнати росію спонсором терористичних атак в Україні, Чечні, Грузії та Сирії. Проте Блінкен не дав чіткої відповіді на резолюцію, він заявив, що будь-яке рішення має бути засноване на існуючих юридичних ухвалах та припустив, що це спірне питання, оскільки росія вже перебуває під багатьма санкціями.

«Блінкен опирається цьому кроку, який може змусити його ввести санкції щодо союзників США, які ведуть справи з росією, і може знищити залишки дипломатії між Вашингтоном і москвою», – зазначають у виданні.

Втім у той же час спікер Палати представників США Ненсі Пелосі заявляла, що путінську росію потрібно в обов’язковому порядку офіційно визнати державою, яка спонсорує тероризм, адже це буде найефективніша відповідь на російські звірства і вторгнення в Україну.

«Якщо росія не в списку держав-спонсорів тероризму, цей список потрібно викинути. Тому що мова йде про лідера ядерної держави, яка вдерлася в іншу країну і ще загрожує застосуванням тактичної ядерної зброї. Мова йде про президента країни, який відправив своїх солдатів здійснювати насильство, гвалтувати дітей, маленьких дівчаток, на очах їхніх матерів і матерів на очах дітей» – сказала вона.

Пелосі також тоді заявила, що путін – боягуз, а звірства, які здійснює російська армія, виходять за рамки цивілізованої поведінки, і викидають путінських солдатів за рамки цивілізації.

«путін – боягуз. Замість того щоб воювати (з армією – ред.), він воює проти мирних жителів. Він воює з дітьми. Використовує це як військову зброю. Тому я абсолютно переконана, що росія повинна бути в списку держав-спонсорів терористів, і я сподіваюся, що це відбудеться» – резюмувала вона.