Окупанти посилюють своє угруповання на правому березі Херсонщини, що певним чином вплине на контрнаступ ЗСУ, проте не скасує його.

Loading...

Про це в одному з інтерв’ю розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Loading...

За його словами на правому березі Херсонщини, окупанти продовжують посилювати війська в цьому регіоні.

Це угруповання є загрозливим – його потрібно буде стримувати. Тому ЗСУ можуть перейти на певний час не в контрнаступ на цьому напрямку, а в оборону. Це станеться до того часу, поки потенціал ворожого угруповання вичерпається.

Відтак, ситуація окупантів на правобережжі Херсонської області вже критична. Зруйнована система управління та система забезпечення російської армії.

“Складається таке враження, що вони намагаються саме на правому березі Херсонської області сконцентрувати майже весь свій потенціал десантних військ, які присутні  в Україні. Треба зауважити, що вони використовують ресурс 35-ої загальновійськової армії, хоча це використання сумнівне, бо вона в більшості сконцентрована на лівому березі області”, – зазначив він.

Коваленко зазначив, що цю групу військ немає чим забезпечувати.

“В них на правобережжі Херсонської області цілком зруйнована система управління та система забезпечення. Майже всі склади на цій території туляться майже до берега Дніпра. Росіяни  намагаються унеможливлювати використання HIMARS по цих об’єктах, хоча це неможливо. До найближчих позицій ЗСУ 20-40 кілометрів, тобто HIMARS здатен знищувати ці об’єкти, це лише питання часу. Система забезпечення і управління там недосконала і неефективна”, – підсумував експерт.

Коваленко наголошує, що контрнаступ ЗСУ відбувається не лише в контексті Херсонщини. Ситуація постійно змінюється.

Зараз загарбники послабили угруповання на низці напрямків – до прикладу, в Донецькій області. Звісно, вони намагаються демонструвати, що в них там достатньо ресурсів. Зокрема, поблизу Авдіївки. Але цей демонстративний потенціал також виснажиться. І тут до справи візьмуться ЗСУ та розпочнуть контрнаступальні дії на усіх фронтах.

І перші кроки вже зроблено. Максимальне використання кожного населеного пункту на Донбасі для блокування просування ворога є невід’ємною частиною тактики Збройних сил України.

“Якщо ми кажемо про захоплення будь-якого населеного пункту (у Донецькій області, – ред.), майже кожен з них – дуже важливий як об’єкт для здійснення блокування просування російських окупаційних військ. Якщо використовується тактика і стратегія оборонної війни, а саме її використовують ЗСУ, то максимальне використання кожної можливості для блокування просування ворога є невід’ємною частиною саме такої тактики”, – зазначив Коваленко.

На думку експерта, зокрема вже не йде мова про те, що населений пункт Піски мають якесь логістичне та тактичне значення.

“В першу чергу, це об’єкт для здійснення контрнаступальних дій, тобто блокування просування. Це стосується не лише Пісок, а майже кожного населеного пункту. Він важливий тим, що за рахунок утримання цього населеного пункту блокується наступальна ініціатива російських військ. Через це казати про те, що Авдіївку окупують, не можна, бо цей елемент блокування заважає тактичним маневрам окупантів”, – підсумував Коваленко.

Не потрібно забувати і про Харківську область. Останнім часом там збільшується сіра зона, на яку ЗСУ поки не заходять, але й окупанти починають відходити, бо їх постійно поливають снарядами. Коваленко припускає, що певний рух може початися в Харківській області.

Зазначимо, що окупанти взяли до уваги просування українських військових на Півдні України. Тепер вони готують ударне угруповання на цьому регіоні, що запобігти контрнаступу ЗСУ та самим просунутися вперед. Це підтверджує і офіційне українське керівництво – ворог дійсно посилює угруповання на Півдні України. Але військове командування чудово про все знає. ЗСУ роблять все можливе, щоб ворог не зміг реалізувати свої плани.