Північ Донецької та Луганської областей перейшли під контроль ЗСУ. Після визволення Ізюму українська армія створює собі оптимальні умови у новій битві за Донбас.

Визволення армією України Ізюму Харківської області призвело до того, що українські війська фактично контролюють північ Донбасу. З’являються вигідніші варіанти для наступу. Українські сили ламають російську армію та знищують її найкращі підрозділи. Проте попереду очікуються тяжкі бої. Про це заявив директор Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан.
Loading...

За його словами, після деокупації Ізюму українська армія отримала більше можливостей для подальшого наступу на Донбасі.

Україна створює для себе набагато кращі умови. Звільнення Ізюму призвело до контролю фактично над північчю Донецької та Луганської областей. Створюються вигідніші передумови для битви за Донбас. Сьогодні вже чуємо такий жарт: Путін сказав, що треба виходити на адміністративні кордони Донецької області до 15 вересня – ВСУ якраз і виконують це побажання, – зазначив Кузан в інтерв’ю «Главреду».
Loading...

Також він додав, що ЗСУ продовжують трощити війська РФ, проте на Україну чекають важкі бої.

«Але нам треба розуміти, що попереду на нас чекають важкі та затяжні бої. Треба до них готуватись», – наголосив Сергій Кузан.

Однак ми поступово ламаємо російську армію і вже знищили всі її найкращі підрозділи.

Наступ Збройних сил України не зупинився на “зачистці” ізюмського плацдарму. Наші війська змогли перетнути річку Оскіл і наблизитися до адмінкордонів Луганської області. Інтенсивне просування ЗСУ загрожує становищу окупантів на всій північно-східній частині фронту.

Збройні сили України до кінця 2022 року можуть відтіснити російських окупантів у Луганській області до тих позицій, які вони займали до 23 лютого.

Таку думку висловив колишній командувач військ США в Європі, експерт вашингтонського Центру аналізу європейської політики, генерал у відставці Бен Ходжес розповів у бліц-інтерв’ю РБК-Україна.

Я очікую, що українські сили до кінця року відтіснять росіян на лінію 23 лютого і що вони продовжать боротьбу всю зиму, щоб і надалі чинити тиск на росіян, не даючи їм змоги перегрупуватись, відновити свої сили, – сказав він.

Також він додав, що, ймовірно, наступного року ЗСУ звільнять Крим.

Я б очікував, що українські війська звільнять Крим до середини наступного року, – зазначив він.

Крім того, генерал США вважає, що керівництво РФ намагається зрозуміти, як вивести росіян з Херсонської області, щоб це не перетворилося на панічний відхід або не призвело до масштабних втрат від артилерійського та ракетного вогню, коли окупанти почнуть рухатися та перетинати річку.

Так, росіяни намагаються здійснити більш контрольоване відведення військ в західній частині Херсонської області, щоб уникнути хаотичної втечі, яка характеризувала крах російських оборонних позицій у Харківській області на початку вересня.

Українські військові зможуть звільнити правий берег Херсонської області вже найближчими тижнями.

Це буде зроблено найближчими тижнями, на мою думку. Я не знаю плану українського Генштабу і не маю знати. Український Генштаб зробив майстерну роботу із забезпечення операційної безпеки, – сказав генерал.

Ходжес заявив, що він вражений наполегливим, методичним підходом ЗСУ до виснаження російських військ у Херсонській області.

Нема потреби вплутуватися у великий бій, якщо росіян там можна ізолювати та знищити, або захопити в полон, – додав Ходжес.