Росія має бути визнана в США та ЄС терористичною державою на підставі скоєних проти України злочинів, що спричинить застосування максимально можливих санкцій.

Loading...

Про це у коментарі Guildhall заявила депутат Європейського парламенту, екс-міністр оборони Литви Раса Юкнявічене.

“Європейському Союзу необхідно переглянути свою санкційну політику, чи не перешкоджає необхідність одноголосного голосування ухваленню швидких та ефективних рішень”, – заявила Раса Юкнявічене.

«За всі злочини, які путінська Росія чинить проти української держави та українського народу, вона має бути оголошена ЄС та США терористичною державою — така кваліфікація спричинила б максимально можливі санкції», — підсумувала депутат європарламенту.

Loading...

Раніше Президент України Володимир Зеленський звернувся до світової спільноти щодо необхідності визнання російської федерації терористичною державою.

Після варварського обстрілу Вінниці, по центру якої росіяни вдарили «Калібрами», президент України Володимир Зеленський адресував своє чергове відеозвернення не до співгромадян, а до світової спільноти, зазначивши, що цим росія показала своє ставлення і до міжнародного права, і до Європи, і до всього цивілізованого світу.

«Після цього ні у кого не може бути жодного сумніву, що якнайшвидше потрібен Спеціальний трибунал щодо російської агресії проти України», — сказав він та додав, що цей теракт вкотре довів, що рф має бути офіційно визнана державою-терористом, адже жодна інша держава світу не становить такої терористичної загрози, як російська федерація.

У свою чергу, керівник Центру оборонних реформ, координатор міжвідомчої платформи з протидії гібридним загрозам, яка здійснює свою діяльність у рамках співробітництва Україна-НАТО, Олександр Данилюк заявив, що Російська Федерація системно використовує терористичну діяльність для досягнення політичних та геополітичних цілей, у тому числі ході війни проти України. За його словами, світова спільнота має офіційно визнати Росію державою-терористом.

«Терораша продовжує практику захоплення заручників. Серед них – моя подруга Тайра, цивільний парамедик, заходи українських міст, лідери ненасильницького спротиву окупації, жінки та діти», – розповів він.

«Захід надто довго толерував цей чекістський Талібан, який дозволяв собі не лише інсценувати теракти проти власного населення, а й підривати літаки з керівництвом інших держав», – наголосив керівник ЦОР.

“Росію має бути визнано державою – терористом”, – заявив Олександр Данилюк

В окремому коментарі Guildhall керівник Центру оборонних реформ зазначив, що Росія і раніше використовувала тероризм для досягнення політичних та геополітичних цілей.

У цьому контексті Олександр Данилюк згадав теракти в московському метро, ​​вбивство лідерів Республіки Польща, підриви житлових будинків у Волгодонську, державний переворот у Чорногорії та отруєння Скрипалів у Солсбері.

«Росіяни не гребують нічим, включно із дипломатами, які торгують кокаїном на міжнародному рівні. Світ, який довго перебував на газовій абонплаті у РФ, мав зробити це набагато раніше (визнати РФ державою-терористом – ред.)», – резюмував Олександр Данилюк.

Із заявами про підтримку ініціативи виступила ціла низка світових політиків.

Зокрема, член Палати Лордів парламенту Великобританії, Лорд Алекс Карлайл, який раніше працював незалежним консультантом із законодавства Сполученого Королівства Великобританії у сфері тероризму, заявив, що вже зараз, ґрунтуючись на фотографіях та інших доказах злочинів Росії в Україні, урядові структури РФ такі як армія, Військово-морський флот, Військово-космічні сили та політична партія «Єдина Росія» повинні бути внесені до списків терористичних організацій у Великій Британії та США.

Визначення Росії як терористичної держави підтримав також депутат парламенту Канади, член Палат Громад та Національного комітету оборони Канади Джон МакКей.