Останні висловлювання російського міністра закордонних справ лаврова свідчать про плани кремля захопити більше українських територій, що не залишиться безкарним для рф.

Loading...

Про це заявив під час брифінгу у Вашингтоні речник Держдепартаменту США Нед Прейс.

«Ці коментарі зайвий раз демонструють нам, що росія прагне анексії (українських територій – ред.), про що ми попереджали. І це також свідчить про остаточну мету та завдання незаконної, невиправданої війни росії проти України», – сказав Прайс.

Loading...

Він підкреслив, що попри заяви російського керівництва до вторгнення та згодом, «ця війна є нічим іншим, як війною з метою захоплення територій». За словами Прайса, це аж ніяк не стосується європейської безпеки, про яку твердили в кремлі перед наступом на Україну.

 «Ми чітко заявили, що силова анексія вважатиметься грубим порушенням Статуту ООН, і ми не дозволимо, щоб це залишилося без покарання», – наголосив офіційний представник Держдепартаменту США.

Він запевнив, що Сполучені Штати разом із союзниками й партнерами продовжать підтримувати Україну, її суверенітет, незалежність і територіальну цілісність. «Жодна держава, якою би великою за розмірами вона не була, не може змінювати міжнародні кордони силою», – указав речник американського відомства.

Прайс також зазначив, що цього тижня світ почув від путіна чергову брехню про те, що росія й Україна були на порозі миру ще в березні, і саме Україна не погодилася на це.

 «Ми знаємо, що це неправда. Ми знаємо, що це брехня. І міністр закордонних справ лавров у своїх останніх коментарях, я думаю, висловив додаткові докази того факту, що ці заяви є абсолютно порожніми», – зауважив Прайс, додавши, що Україна завжди прагнула дипломатичного рішення, і про це особисто говорив президент Зеленський.

Окрім речника Держдепартаменту США Неда Прейса, міністр оборони США Ллойд Остін також відреагував на заяву російського міністра Сергія Лаврова щодо поставок HIMARS і розширення загарбницьких цілей Росії в Україні.

«Я впевнений, що українському керівництву буде приємно почути підтвердження Лавровим ефективності не тільки цієї системи (HIMARS – ред.), а й того, як вони цією системою користуються…Потрібно знати, з ким він розмовляє. Це не є несподіванкою для ні для кого з нас, ні для когось у Європі чи будь-кого в усьому світі. Я думаю, що він розмовляє з людьми в Росії», – сказав він під час брифінгу.

Він також нагадав про заяви російського президента Володимира Путіна, який стверджував, що «спецоперація» (так Москва називає війну в Україні – ред.) – це обмежена операція, зосереджена на Донбасі.

«Його дії довели протилежне. І ми знали, наші союзники та партнери знали, що він має більші амбіції. І Лавров сьогодні це тільки підтвердив. Отже, знову ж таки, це не дивно для тих, хто брав участь у цьому чи навіть спостерігав за цим дистанційно, можливо, це несподіванка для росіян, яким Путін весь час брехав», – додав міністр оборони США.

Німеччина, своєю чергою, також не залишилася осторонь.

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок в інтерв’ю DW назвала новою пропагандою російської сторони заяву міністра закордонних справ рф сергія лаврова про “географічне розширення завдань війни в Україні”.

 «росія щоразу використовує нові аргументи. Зараз вони (росіяни – ред.) стверджують, що це пов’язано з військовою підтримкою (України Заходом – ред.). Але вони й раніше атакували Київ та інші частини України», – нагадала Бербок.

Вона назвала новою пропагандою російської сторони заяву лаврова про “географічне розширення завдань війни в Україні”.

Міністерка закордонних справ ФРН зазначила, що Захід не лише підтримує Україну, висловлюючи солідарність із цією країною, а й продовжує надавати їй військову допомогу.