З урахуванням 73% донеччан, незадоволених ситуацією в «ДНР» та збільшенням кількості російських «відмовників» у лавах «другої армії світу», взяття Донецька було б зараз більш пріоритетною метою для ЗСУ, доки росіяни здійснюватимуть обхідні маневри. Пише телеграм-канал Вольнодумец.

Loading...

Адже після падіння Донецька зникнуть сепаратисти, «новоросія», російський світ, а з ними і російська федерація – країна злодійка, агресор та імперія зла, яка загрожує всьому світу.

Loading...

Станом на кінець червня вздовж кордонів України в Ростовській області було до 35 БТГ. Частину з них на початку липня було перекинуто у різні місця донецького спрямування.

Так, тільки місцевим небайдужим населенням ОРДЛО з 18.07 зафіксовано пересування в нічний час з Росії у напрямку Горлівки, Макіївки, Донецька, Докучаєвська.

28-30 танків, з яких 12 відправлено на південь Донецької області; 23-25 ​​шт БТР, 8 шт БМД4, 25 БМП, 2 млтб, 2 авто з РЕБами та супроводом, 12-14 авто з особовим складом, у тому числі 3 авто з особами азіатської зовнішності.

Зафіксовано також прибуття одного залізничного складу з боєприпасами різного калібру, завезення ракет до складу БК в одному із сіл на півдні донецького напрямку, 22 вантажні автомобілі з БК, 3 автозаправники тощо.

Саме через це, за словами місцевого населення, «днр» серед російських окупаційних військ ходять розмови про зміну тактики. Вони нібито відмовилися від прямих атак на позиції ЗСУ на Мар’їнському напрямі.

У розмовах кажуть, що «перешкода можна й оминути», як згадувалося вище, що може свідчити про наміри росіян прорвати оборону ЗСУ під Вугледаром-Великою Новосілкою та Горлівкою-Бахмутом і піти на Покровськ, що створить загрозу оточенню підрозділів ЗСУ під Донецьком.

Хоча це й не виключено, лише ворогові треба враховувати міць підрозділів ЗСУ, які 8 років тримають оборону та дуже рвуться до Донецька. Там багато тих, хто бачить свої будинки з бінокля та знають кожну стежку. Особливо зараз, коли з Олександрівки, яку ЗСУ майже всю тримають під контролем, дуже легко вийти на мікрорайон «Текстильник», або просто на Маріупольське роздоріжжя.

Крім цього, відомо, що російське командування продовжує перегрупування своїх військ на різних оперативних напрямках. Поруч із відбувається поповнення діючих російських корпусів і бригад військової техніки і особовим складом до створення ударних угруповань.

Так, з Росії на Харківський напрямок до місць дислокації було перекинуто не менше 5 БТГр російських військ лише за останні дні. У тому числі, до 70 танків, 120 ББМ, 30 САУ та артилерійських знарядь 122-мм та 152-мм, 12 самохідних засобів ППО та 70 одиниць автомобільної та спеціальної техніки. Але навряд чи це їм допоможе. Лише зайве м’ясо на українських полях разом із купою металу.

Армія рф при окупації більшої частини Луганської області втратила щонайменше 10 тисяч солдатів зі своїх найбільш боєздатних підрозділів. Через це спроби подальшого просування окупантів на Донбасі приречені на провал.

Про це у коментарі Новини.LIVE заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов.

“Відсутність анонсованих шойгу під час інспекції на Донбас важких боїв пояснюється тим, що російським військам вочевидь не вистачає резервів для наступу. Це — результат масштабних втрат особового складу окупантів на Луганщині”, — сказав Снєгирьов.

За його словами, жодної “оперативної паузи” на Донбасі, про яку говорять в росії, насправді не було. Були зафіксовані спроби окупаційної армії просунутися територією Донецької області. Тому говорити про наявність оперативної паузи — не коректно. Інша сторона цього питання — втрати російських військ: від 10 до 11 тисяч загиблих під час вуличних боїв у Лисичанську й Сєвєродонецьку.

“Це — ціна захоплення цих українських міст”, — констатував експерт.

Тому окупанти мають готуватись до ще більших втрат, а ЗСУ їм в цьому допоможуть якнайкращим чином.