Контрнаступ Збройних Сил України на південному напрямку набирає обертів, тоді як російське окупаційне військо несе рекордні для себе втрати. Найімовірніше, у битві за Херсон переможе Україна, а країна-терорист Росія зазнає поразки.

Loading...

Такий прогноз зробив професор Букінгемського університету, міжнародний експерт з європейських справ і безпеки Ентоні Гліз у розмові з британським інформаційним виданням.

“80 відсотків активних російських сил зараз загрузли на сході України. Путін сподівався виграти цю війну за лічені дні, а насправді сталося те, що в ній “перелом”, але не до глухого кута, а до поразки (РФ, – ред.). Це виглядає так, що коли битва під Херсоном завершиться на користь України, Росія зазнає значної поразки”, – сказав він.

Loading...

ЗСУ ефективно використала надані США ракети для знищення логістичних об’єктів російських окупантів, зокрема, мостів, що створює сприятливі умови для активного наступу. Водночас, за словами Гліза з посиланням на главу Таємної служби розвідки Великої Британії Річарда Мура, російські сили вичерпуються. Варто зазначити, що війна в Україні, яку розв’язала Російська Федерація, вступає у вирішальну фазу. Звільнення Херсону від окупантів стане шоком для Кремля. Про це розповів публіцист, математик, опозиціонер Андрій Піонтковський у новому випуску “Балаканки” проекту “Гроші”.

“Москва нарешті усвідомила загрозу втрати півдня в Україні й вже знімає батальйонно-тактичні групи з Донбаського напрямку, відмовляючись від наступу на Слов’янськ і Краматорськ, щоб зосередитися на Херсоні”, – зазначив опозиціонер.

За його словами, війна вступає у вирішальну фазу.

“Вони (росіяни) зараз кинули все на Херсон, тому що звільнення цього міста мало б величезний політичний і психологічний вплив. Це було б шоком і для глибинного російського народу, схильного до телевізійної пропаганди, і для бункера. Ми вже бачимо тріщини і в масовій свідомості, і в елітному російському суспільстві. Ми вже бачимо дію ультрафашистської партії, яка все більше критикує Путіна”, – пояснив Піонтковський.

При цьому він вказав, що якщо ЗСУ візьмуть Херсон, то це призведе до психологічного зламу всієї російської військової і політичної машини. Цілком ймовірно, що ЗСУ звільнять Херсон вже до кінця літа. Стратегія визволення міста від окупантів шляхом їх “зморювання” дає результати, і досить успішні. Військовий експерт Олег Жданов зазначив це в ефірі одного з українських телеканалів.

“Головну артерію ми перекрили – Антонівський міст уже перетворився на пішохідний. Вони зараз намагаються заходити залізничним мостом, причому колісною технікою, швидкість дуже маленька, і це їх не рятує”, – зазначив Жданов.

Він додав, що ЗСУ продовжують планомірно завдавати нові й нові удари по ворожому угрупованню.

“Не тільки склади з боєприпасами та з паливно-мастильними матеріалами знищуємо, ми вже пішли по командних пунктах, по системах ППО… Знищення систем ППО нам дасть можливість посилити вогневий вплив нашої армійської та штурмової авіації. Все іде за планом”, – вважає експерт.

Він прогнозує, що цілком ймовірно, що очікувані результати зі звільнення Херсона будуть вже до кінця серпня. Своєю чергою, секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов заявив, що Україна зможе військовим шляхом повернути всі свої території. Переговорами з РФ це питання не вирішуватимуть. Своєю позицією він поділився на сторінці у Twitter. Він наголосив, що небезпечний наратив РФ про те, що Україна нібито не здатна повернути свої землі, активно підтримують “корисні ідіоти” президента Росії Володимира Путіна на Заході.

“Це помилка! Можемо і зробимо. Спочатку – знищення окупантів, потім – дипломатія. Єдина мова, яку розуміють рашисти”, – підкреслив він.