росіяни проводять примусову мобілізацію населення на тимчасово окупованих територіях України. кремль хоче не лише поповнити сили російської армії, а взагалі знищити українців.

Loading...

Про це 24 каналу розповів правозахисник, співзасновник Інституту стратегічних досліджень й безпеки Павло Лисянський. За його словами, на тимчасово окупованих територіях Донеччини та Луганщини триває тотальна мобілізація.

Loading...

Окупанти хапають усіх місцевих чоловіків, незалежно від віку та сфери занять, а також їхніх поглядів.

“Вони (окупанти) “випалюють” усіх – тих, хто підтримує Україну, хто не підтримує, хто сумнівається. Вони “випалюють” усіх українців”, – наголосив Лисянський.

Натомість, за словами правозахисника, на окуповані території приїжджають робітники із Єкатеринбурга, Башкірії, Урала та інших міст росії.

“Випалюють” чоловіків, а на заміну присилають росіян,
– розповів він.

Лисянський повідомив, що вже є підтверджені випадки, коли жителі російських міст приїхали, і вже живуть та працюють на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Навіщо кремлю примусова мобілізація
На думку Лисянського, кремль використовує примусову мобілізацію на окупованих територіях для того, аби повністю позбутися українців.

Окупанти хочуть повністю знищити українську ідентичність та менталітет. Щоб не було навіть згадки про українську ідеологію. Такими є справжні наміри кремля,
– наголосив правозахисник.

Також раніше Лисянський зазначав, що На сьогодні уже майже 100 тисяч людей «мобілізовані» примусово на тимчасово окупованих територіях. Не усіх відправили на фронт.

В інтерв’ю громадському радіо Лисянський розповів про історію лише одного випадку мобілізації в ОРДЛО, а таких випадків насправді десятки тисяч. Передаємо в оригіналі:

До нас звернулася сестра «мобілізованого». З 2014 по 2022 рік він працював учителем інформатики у школі. Його забрали на призовний пункт озброєні люди з роботи під приводом військових зборів. Сказали, що відмовитися він не може. Його разом з багатьма іншими такими ж «мобілізованим» залізницею перевезли у Росію. Потім повідомили, що їх скерують в Україну. І попередили: «Спробуєте втекти — застрелимо». Коли він був в Україні, на Харківщині, їх змусили копати траншеї.

Їм сказали, що позаду них стоять росіяни. Мовляв, якщо «новобранці» намагатимуться покинути позиції, їх уб’ють. Якщо ж вони захочуть здатися ЗСУ, то їх нібито «уб’є ЗСУ».

Нагадаємо, раніше радник глави Офісу президента Олексій Арестович прокоментував дії Кремля щодо мобілізації в ОРДЛО.

“Українців кидають на українців. Змушують проріджувати один одного, зберігаючи свої війська. При цьому зовсім не шкодуючи і не враховуючи нічого”, – зазначив радник глави офісу Президента.

Згідно з інформацією, на окупованих територіях Донбасу зараз готуються до другої хвилі мобілізації.

“Всіх, хто залишився, будуть ловити і тягнути – це страшна трагедія. Не стріляти не можемо, адже вони військовослужбовці армії-ворога з автоматами в руках йдуть на нас”, – пояснив Олексій Арестович.

Він розповів, що мобілізовані не можуть здатися в полон або відкосити. Адже їх ставлять у дуже жорсткі умови – розстрілюють.

“Тут питання, скільки втратили мобілізовані з так званих ЛНР та ДНР. Їх же взагалі ніхто не рахує. А втрати у них страшні, тому що їх пускають уперед російських військ. Точніше не пускають – женуть”, – сказав Арестович.

Радника голови ОП запитали, чи ці люди здаються в полон.

“Не встигають. Не ті бойові умови, на жаль. Здатися в полон – це дуже нетривіальна операція. Це лише військовий професіонал може здатися неушкодженим”, – сказав він.

Арестович пояснив, що людині, яка хоче здатися в полон, важливо вибрати правильний момент, коли підняти білий прапор, інакше її вб’ють – свої чи противники.

“Питання ключове – коли підіймати білий прапор? Коли вже по тобі твої не стріляють, або коли ще… Оскільки близькі бойові зіткнення, твої почнуть стріляти по тобі за фактом підйому… Така історія, складна. Це, звичайно, величезна людська трагедія, тому що рахунок їх на тисячі йде, багато тисяч”, – сказав радник голови ОП.

На думку Арестовича, для того, щоб “якісно здатися в полон”, треба бути професійним військовим: вміти оцінити ситуацію, знайти момент – це дуже складно.

“Для мобілізованих людей, які не воювали, це практично нереально… Багато хто не встигає навіть бойового досвіду отримати. Гинуть”, – сказав Арестович.