Президент Володимир Зеленський позбавив громадянства Ігоря Коломойського, Геннадія Корбана, Вадима Рабіновича й інших.

Loading...

Про це 24 каналу повідомив радник голови Офісу Президента Сергій Лещенко.

Loading...

Крім цього, у своєму телеграм каналі він зазначив наступне:

З високою долею вірогідності, копію цього указу про позбавлення громадянства України ряду осіб було передано нардепу Сергію Власенку в Центрвиборчкомі, куди копію указу передали для виконання щодо підготовки рішень про позбавлення депутатських повноважень Рабіновича та Васильковського.

Раніше, Народний депутат Сергій Власенко (фракція “Батьківщина”) оприлюднив копію указу президента України Володимира Зеленського про припинення громадянства України деяких осіб, зокрема бізнесменів Ігоря Коломойського, Геннадія Корбана, народного депутата Вадима Рабіновича.

У скані документа, оприлюдненому Власенком у фейсбуці, – десять прізвищ, під указом від 18 липня підпис президента відсутній.

Водночас народний депутат Ярослав Железняк (фракція “Голос”) поставив під сумнів поширену інформацію в соціальній мережі.

“Поки найбільш дивна деталь – це те, що дата у тому скрині – “18 липня”. Нагадаю, що і 18, і 19 липня ми збиралися на голосування у Раді. А в цьому листі (указі) є два нардепа (крім Рабіновича – Ігор Васильковський). Тому, звичайно, все можливо, але виглядає поки дуже дивно”, – написав Железняк у телеграмі.

Офіційного підтвердження на сайті президента підписання президентом такого указу наразі не має.

На сайті Президента України Указ, оприлюднений Власенком, не опублікований: є Укази за номерами №501/2022 та №504/2022.

В свою чергу Нинішній очільник територіальної оборони Дніпропетровської області Геннадій Корбан думає, як повернутися в Україну, в світлі появи інформації про можливе анулювання українського громадянства.

Про це розповіли Українській правді співрозмовники в оточенні Корбана

Раніше Корбан виїхав за межі країни на підставі батьківства неповнолітніх дітей.

21 липня він збирається перетнути польсько-український кордон.

“Наразі він думає, що йому робити і на який пункт пропуску їхати. Тому що, якщо в нього на кордоні відберуть український паспорт, то як діяти далі? Залишатися на нейтральній частині? Повертатися у Польщу просити політичного притулку?”, – розповідає УП джерело, наближене до Корбана.

Так само в оточенні політика зазначили, що неформально до них надходить інформація, що Зеленський нібито підписав секретний указ про позбавлення декількох осіб громадянства України, серед яких в тому числі й Корбан.

“Але цей указ ніхто не бачив. Його не опублікував ніхто, ніхто офіційно нічого не пояснює. Ми не розуміємо, що взагалі відбувається, на яких підставах, як це взагалі можливо, хто конкретно у тому списку”, – поснює джерело, наближене до Корбана.

Нагадаємо, 20 липня кілька українських ЗМІ з посиланням на джерела в правоохоронних органах, в ОП і партії “Слуга народу” повідомили, що президент Володимир Зеленський може невдовзі підписати укази про позбавлення громадянства кількох впливових політиків.

За цим даними, українського громадянства, зокрема, можуть позбавити бізнесмена Ігоря Коломойського, співголову забороненої в березні 2022 року проросійської партії ОПЗЖ Вадима Рабіновича, нинішнього очільника територіальної оборони Дніпропетровської області Геннадія Корбана.

До слова, ще у 2014 році, будучи головою Дніпропетровської ОДА, Ігор Коломойський визнав, що крім громадянства України, він також володіє паспортами Кіпру та Ізраїлю.

Підстави втрати громадянства України визначено у статті 19 закону України “Про громадянство України”. Зокрема, це добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави, якщо на момент такого набуття він досяг повноліття. Добровільним набуттям громадянства іншої держави вважаються всі випадки, коли громадянин України для набуття громадянства іншої держави мав звертатися із заявою чи клопотанням про таке набуття відповідно до порядку, встановленого національним законодавством держави, громадянства якої набуто