Окупаційні чиновники продовжують висувати умови для приєднання окупованих територій до РФ і розширення там адміністративного контролю.

Loading...

Російські окупанти зміцнюють позиції на Запоріжжі та Херсонщині в очікуванні контрнаступу української армії. До такого висновку прийшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW).

Loading...

Російські війська досягли незначних територіальних досягнень на південь від Бахмута 25 липня, але в основному страждають від тих же обмежень, які раніше заважали їм швидко завоювати значні позиції під час наступальних операцій в Луганській області.

На відео з геолокації в соціальних мережах від 25 липня видно, що війська приватної військової компанії групи Вагнера (ПВК) просунулися в Новолуганське, а російські та українські джерела зазначають, що російські війська контролюють територію Вугледарської електростанції на північній околиці Новолуганського, імовірно, в результаті контрольованого відходу українських військ з цього району.

Російські Telegram-канали почали повідомляти про спроби росіян просунутися на Новолуганське ще 25 травня, тобто російські війська два місяці безуспішно атакували це єдине місце. Новолуганське не є ні великим населеним пунктом, ні характеризується особливо складним рельєфом, але російські війська тижнями стояли біля нього.

Зазначається, що захоплення Новолуганської та Вугледарської ГЕС не створить зручного виступу, за яким російські війська зможуть просуватися на північ у напрямку Бахмута.

Захоплення Росією Новолуганського і Вугледарської електростанції, з іншого боку, вирівнює лінію української оборони, тим самим обмежуючи перевагу, яку окупація цих районів дає російським військам.

Російські війська навряд чи зможуть ефективно використовувати захоплення Новолуганського для взяття Бахмута, а постійні тактичні та оперативні обмеження, з якими вони стикаються на полі бою, ймовірно, сприятимуть кульмінації наступу на Донбасі до захоплень Бахмута, Слов’янська чи будь-якого іншого міста Донецької області.

Додамо, спостерігаються зростаючі ознаки проблем з дисципліною і моральним духом в російській армії, кажуть в США.

Бойовий дух російських окупантів, які беруть участь у війні з Україною, значно знижений, заявив високопоставлений американський військовий чиновник.

Фіксуються численні факти дезертирства військовослужбовців російської армії. Вони також відмовляються битися на фронті в Україні, повідомляє прес-служба Міністерства оборони США.

“Ми як і раніше спостерігаємо зростаючі ознаки проблем з дисципліною і моральним духом в російській армії”, – говорить військовий чиновник США.

Він також додав, що вже опубліковано безліч свідчень, в яких детально описується, як російські солдати всіх рівнів дезертирують з постів або відмовляються йти в бій.

Раніше повідомлялося про те, що в Росії зростає кількість військових, які відмовляються від участі у війні в Україні. Їхні імена вивішують на “дошках ганьби”.

Зокрема, сотні російських солдатів з 205-ї окремої мотострілецької козацької бригади відмовилися брати участь у війні проти України. Повідомляється в Telegram-каналі  Анатолій Штефан (“Штірліц”).

“Ці погані росіяни виявилися розумнішими за інших”, – написав блогер. При цьому методи керівництва армії РФ він назвав “совковими”.

Крім 30 фотографій “дезертирів “на дошці є цілий список з майже 300 іменами російських”відмовників”.

Зазначимо, що 205-та окрема мотострілецька Козача бригада (205 ОМСБр, в/ч 74814) — мотострілецьке з’єднання Сухопутних військ РФ, що входить до складу 49-ї загальновійськової армії Південного військового округу. Пункт постійної дислокації-місто Будьоннівськ Ставропольського краю.