Жителям Криму необхідно готуватися до деокупації півострова, адже “все буде Україна”.

Про це заявив радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.
Loading...

Він закликав громадян вже зараз починати запасатись водою та облаштовувати укриття.

“Просимо жителів окупованих територій, включаючи півострів Крим, стежити за оголошеннями органів влади щодо дотримання рекомендацій під час заходів з деокупації. Зокрема, вже зараз облаштувати укриття, запастися достатньою кількістю води та зарядити повербанки. Все буде Україна”, – написав Подоляк.
Loading...

Водночас нещодавно Подоляк повідомляв, що Україна вже готує евакуаційні маршрути з Криму для жителів на період активної деокупації півострова.

«Зрозуміло, що для України життя громадян – безумовний пріоритет. Тому ми вже розробляємо евакуаційні маршрути для жителів окупованого Криму, охочих покинути півострів на час активної деокупації», – йдеться в повідомленні.

Напередодні ж Головне управління розвідки МО України звернулося до жителів тимчасово окупованого Криму за допомогою. Зокрема жителів півострова просять повідомляти про розташування баз, помешкань та складів російських військових, колаборантів та інших прибічників окупаційної влади.

Додамо й те, що чимало жителів окупованого Криму почали залишати півострів після повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Чоловіки, побоюючись призову в армію країни-агресора, виїжджали через треті країни.

Про це розповіла постійна представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева. Вона зазначила, що незабаром на півострові окупанти розпочнуть осінню призовну кампанію.

Ташева звернула увагу, що вибратися з півострова на підконтрольні Україні території через Херсонську та Запорізьку області вкрай важко. Тому місцеві жителі роблять це через Грузію, Вірменію, Туреччину та інші країни.

Тож постпред зазначила, що ті мешканці півострова, яким все ж таки вдається виїхати до Запоріжжя, Одеси, Кривого Рогу чи інших українських міст, можуть скористатися евакуаційними поїздами.

Водночас зазначимо, що контрнаступ ЗСУ на Півдні зараз є дуже важливим і для майбутнього звільнення Криму

Це підтвердив і американський генерал-лейтенант у відставці, колишній командувач військ США в Європі Бен Ходжес

Бен Ходжес пояснив, що контрнаступ важливий, щоб зупинити русифікацію, яку кремль проводить на окупованій Херсонщині. Зокрема, за його словами, росія намагається знищити все українське. Тож він наголосив, що зламати плани ворога важливо до псевдореферендуму.

Херсон був першим захопленим обласним центром. І ми бачили, що Росія має намір зробити – русифікувати все: рубль, мову, культуру. Вони знищують усі аспекти української культури, які тільки можуть, та розставляють своїх людей на місцях. Тож важливо це переламати та особливо зробити це до будь-якого фіктивного референдуму про статус Херсонської області, – сказав генерал.

Ще один аргумент, чому контрнаступ важливий, полягає в тому, що якщо ліквідувати Херсон як російський анклав, то в України з’явиться можливість перемістити HIMARS та інші ракетні установки далі на Схід та набагато ближче до Криму.

За словами генерала, завдяки звільненню Херсона в України з’явиться можливість щоденно атакувати інфраструктуру ворога у Севастополі. Це своєю чергою ускладнить для росії проведення операцій із Криму.

Отже, після цього можна уявити можливість щоденних атак на всю інфраструктуру, включаючи порт у Севастополі на Кримському півострові. Це справді дуже ускладнить для росії проведення операцій із Криму. Чорноморський флот уже ховається за півостровом, а Україна не має навіть ВМФ. Це (звільнення Херсона) дуже ускладнить життя росіян, – сказав Ходжес.

Він додав, що після звільнення Херсона російські туристи втечуть з пляжів Криму.