До угорської делегації, окрім Орбана, увійдуть політик його партії “Фідес” Тамаш Дойч, історикиня Марія Шмідт, політичний директор Балаш Орбан та юрист Імре Конья. Речник Кремля Дмітрій Пєсков сказав у коментарі російському “РИА Новости”, що зустрічі Орбана й президента РФ Владіміра Путіна в рамках цієї поїздки не планується. Як повідомлялося, сам Путін попрощався з померлим Горбачовим у морзі і не приїде на похорон. Йморівно, що Орбан буде просити газ або допомогу для його країни як сталось минулого разу. \

Loading...

Раніше Росія погодилась дати Угорщині додаткові 700 мільйонів кубометрів газу після візиту глави МЗС Угорщини Петера Сійярто до Москви. Після цього Управління з атомної енергетики Угорщини видало дозвіл на проєкт “Пакш II” – розширення атомної електростанції “Пакш”, яким займатиметься російська державна корпорація “Росатом”. Зазначимо, що Угорщина підтримує проросійські ідеї, а у війні Росії проти України схиляється на бік Кремля. Про це пише Politico.

“Угорці практикують власну імперську політику щодо оточуючих країн, де є угорська меншина”, — сказав виданню один центральноєвропейський чиновник. – Орбан повинен фінансувати свою щедру соціальну політику, продаючи європейську безпеку”.
Loading...

Він схарактеризував поведінку уряду Угорщини “як російського та китайського троянського коня”. Угорщина, за словами чиновника, продовжить протистояти деяким зусиллям допомогти Україні — але в межах того, як “вони діяли досі”. “Вони думають тільки про себе, діють тільки для себе”, – додав він.

Можна припустити, що Орбан поїхав отримувати чергове агентурне завдання від Путіна. Кремль в паніці, адже вчора Джі 7 прийняли обмеження на ціну на паливо, а згодом обговорять і ціну на газ.