Секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи звільнення генпрокурора і глави СБУ, зазначив, що це не останнє гучне звільнення і попросив ставитися до цього спокійніше.

Loading...

Про це він повідомив в ефірі 24 каналу.

Loading...

“Давайте більш спокійно до цього відноситися… Я думаю, що це буде не останнє звільнення. Ми ще будемо бачити певні процеси. Це життя, воно не може зупинятися”.

За його словами, у сучасному світі важко приховати, де хто був у перші дні війни і деякі чиновники, відчуваючи провину самі вирішують піти у відставку.

Данілов натякнув, що в РНБО знають, де і хто був.

Під визначення ознак закону “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)” нині підпадають близько 86 осіб.

Про це секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов повідомив раніше на нараді щодо стану виконання цього законодавчого акту.

“Учасники наради обговорили інформацію щодо основних етапів формування та ведення Реєстру, а також проблемні питання реалізації згаданого Закону. О. Данілов акцентував на важливості посилення міжвідомчої співпраці для підвищення ефективності його виконання”, – зазначили в повідомленні.

За результатами наради дано низку протокольних доручень Кабінетові Міністрів України, Антимонопольному комітетові України, Службі безпеки України та Національному банкові України.

Робота над реалізацією закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» не зупинялася жодного дня, і наразі триває перевірка осіб, яких у народі називають «олігархами».

Про це заявив Секретар РНБО Олексій Данілов у інтерв’ю Українському радіо.

«Ми не зупиняємося по цьому закону жодного дня, тому що законодавець не дає нам таке право у військовий час зупинити дію того чи іншого закону. Якщо законодавець ухвалить таке рішення, яке має вступити в законну силу відповідно через підпис президента, тоді ми можемо з вами говорити про зупинення тих чи інших процесів чи то назавжди, чи то на певний час. Робота триває постійно. Збирається інформація про громадян нашої країни, які мають на сьогоднішній день ці чотири критерії, які визначені в законодавстві», – заявив Данілов.

Він поінформував, що технічно до роботи реєстр був готовий ще у травні, як цього вимагає законодавство, а зараз триває перевірка тих чи інших осіб, яких в народі називають олігархами.

«Він був готовий на травень, як це вимагає законодавець. Відповідне положення було проголосовано на засіданні Ради нацбезпеки і оборони. Відповідний Указ Президента також уже оприлюднений. Зараз відбувається технічна робота в тих інституціях, які мають право згідно з законом робити подання на перевірку тих чи інших осіб до причетності до того явища, яке в народі називається “олігархи”», – повідомив Секретар РНБО.

Раніше зазначалось, що в сучасному світі загалом неможливо приховати жодну резонансну справу, вони будуть розбиратися.

Про це в ефірі “Радіо Свобода” сказав секретар РНБО Олексій Данілов, коментуючи тоді питання про знищення працівниками Державного бюро розслідувань у перші дні війни секретних матеріалів у низці резонансних справ.

“Якщо хтось вважає, що в сучасному світі можна щось приховати, в сучасному світі не можна нічого приховати — ні Харківські угоди, ні вугільні оборудки, ні якісь інші речі. Ланцюг за ланцюгом все це буде розбиратися. Інша справа, що когось втягувати, то вони мають розуміти, що вони будуть нести за це відповідальність”, – сказав Данілов.

Він зауважив, що необхідно розбиратися, хто давав вказівку знищувати документи, а також брати до уваги де саме це відбулося.