Президент РФ Путін вважає, що він виграє війну, яку розв’язав проти України ще вісім років тому, і повномасштабно вторгся 24 лютого 2022 року. Але, ходять чутки, що план втечі для себе і своїх близьких все ж таки вибудовує.

Loading...

Звичайно, ми не беремося стверджувати, що всі чутки одного разу неодмінно стануть дійсністю, але й заперечувати таку ситуацію не можемо. Телеграм-канал Generall SVR традиційно розповідає деякі цікаві подробиці цього плану Путіна на випадок тотального розгрому російських військ в Україні.

Loading...

“Так звана “спеціальна військова операція” у розпалі, та успіх у ній для російських військ далеко не зумовлений. Поразка у війні для президента Росії означатиме кінець його влади та режиму загалом. Сам Путін та його оточення усвідомлюють можливість різкої зміни настроїв у країні та не виключають перевороту або революції, якщо хочете, готують плани евакуації з Росії. І тут виникає цікаве запитання: “Чи пропустить Туреччина літаки з Путіним, сім’єю і тими, хто приєднався до нього до Сирії?”. Загалом Ірану та Туреччині вигідно тримати в резерві президента Росії у вигнанні, використовуючи його залежно від ситуації як важіль чи предмет торгу. Башара Асада водночас, звичайно, ніхто не питає, а дарма. Вже те, що плани евакуації є і розглядаються екстрено та всерйоз, вельми симптоматично”, – пишуть на каналі.

Путін дуже добре розуміє, що його становище зараз неабияке скрутне й тому вся риторика очільника Кремля та його прибічників спрямована на російське суспільство. Головна мета — пояснити, чого так звана “спецоперація” триває так довго, аби попередити будь-які можливі повстання та бунти. Про це в інтерв’ю виданню Obozrevatel розповіла російська опозиціонерка Ольга Курносова.

“На мою думку, вся ця жорстка риторика спрямована насамперед на внутрішнього російського споживача, щоб пояснити, чому “спецоперація”, як вони це назвали, триває так довго й чому вона набагато більше нагадує повномасштабну війну, ніж те, що було обіцяно на самому початку. Єдине, чим можна це пояснити для внутрішнього користування, це те, що вони воюють насправді не з Україною, а з усім цим страшним НАТО. Й тому все так складно для них. Адже ми пам’ятаємо – в концепції Кремля України взагалі не існує”, — пояснює Ольга Курносова.

Вона також додала, що оточення Путіна розуміє, що повномасштабну війну вони програють. А тому бажання розв‘язувати Третю світову у РФ немає. Більше того, враховуючи власні поразки, Кремль намагається підвести Україну до перемовин, щоб мінімалізувати наслідки для своєї країни та для себе особисто. Російський політолог Андрій Піонтковський зазначив, що через ненависть до українського народу та Заходу Путін був би радий продовжити війну, проте він побоюється за власне життя.

“Власне, ця ненависть до українського народу, до Заходу вимагає продовження війни, кричати, що він захопить Київ, Львів, Варшаву. А є й інша домінанта – власна безпека. Тут він чудово відчуває, що наполеонівські плани вже всі впали, що йому потрібно терміново щось продати своєму народу як перемогу. Тому він і вимагає переговорів”, – пояснив Піонтковський. 

Про те, що сьогодні країна-агресор не може продовжувати бойові дії без паузи, повідомляє й Олег Жданов. За його словами, по всьому світу російські лобісти твердять про нібито необхідність переговорів.

“Чому? Тому що російська армія виснажена, резерву немає, їм потрібна пауза, щоб перегрупуватися, щоб зібрати резерв і потім відновити наступ. Те, що вони його відновлять, тут можна навіть не сумніватися. Але, на мій погляд, ми зараз маємо більше” сил і можливостей навіть при тому невеликому обсязі поставок нам техніки та озброєння, але ми можемо не припиняти ведення бойових дій і використовувати це виснаження російської армії на власну користь”, – пояснив Жданов.