Офіцер Армії оборони Ізраїлю та військовий експерт Ігаль Левін заявив, що контрнаступ Збройних сил України на півдні вже розпочався. Він зазначив, що наразі, за офіційною інформацією від російських загарбників вже звільнено 44 населених пункти.

Loading...

Ще одним проявом контрнаступу експерт назвав відпрацювання нашими захисниками мостів. Про це Левін сказав в інтерв’ю Радіо НВ.

“Контрнаступу не буде, як постійно про нього кажуть, що він розпочнеться раптово. Тому що він уже триває. Ми зараз розмовляємо і зараз триває контрнаступ. На півдні звільнено 44 населених пункти офіційно. … Ви, прокидаючись вранці, не побачите вивіску „контрнаступ розпочався”, а побачите новину про те, що ще один населений пункт звільнено ЗСУ”, – сказав він.

Loading...

За його словами робота по Антонівському мосту і через Інгулець також є частиною контрнаступу. Військовий експерт додав, що контратака розвивається і це, за його словами, “дуже добре”. Зараз на росіян чиниться все більший тиск. Російські окупанти на південному напрямку минулої доби без особливого успіху намагалися атакувати позиції української армії. Однак, від тактики “прогризання” української оборони вони не відмовляться. Про це в коментарі “24 каналу” заявив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Зараз, за його словами, створюються передумови для контрнаступу української армії ‒ і, відповідно, на росіян чиниться все більший тиск. На думку експерта, у ворожих військ на сьогодні залишається два виходи з ситуації, що склалася на фронті:

  • відступати;
  • здаватися в полон.

У більшості окупантів, додає Мусієнко, все ще залишаються ресурси для опору, однак завдяки злагодженим діям української армії ворожі сили активно знищуються. За словами Арестовича, головною умовою для контрнаступу є припинення здатності супротивника до наступу.

ЗСУ спочатку послаблять сили росіян, виснажать окупантів настільки, що вони не зможуть більше вести наступ. І вже після цього українські військові перейдуть до контрнаступу. Про це розповів радник керівника Офісу президента Олексій Арестович в інтерв’ю “Радіо Чикаго”.

“Головною умовою для контрнаступу є припинення здатності супротивника наступати. В іншому випадку немає жодного сенсу наступати, оскільки ми нарвемося на зустрічні контрудари і всі сили, які ми накопичили, витратимо на зустрічні бої”, – пояснив Арестович.

За його словами, ЗСУ зараз вправно виснажують сили росіян на фронті.

“Нам треба їх виснажити. І ми це робимо, ведучи маневрову оборону на тих ділянках, де вони намагаються наступати, куди стягнуто 60% сил Росії від Ізюму до Бахмуту і до кордону Луганської та Донецької областей. Трикутник. Там зараз 60% тих 130-150 тисяч російських військ, які в принципі тут воюють. Так от, російська армія вийшла на плато тижнів три тому і це плато почало кривитися, а ми навпаки почали набирати можливості. Ось коли ці два графіки зійдуться, ми перейдемо в наступ”, – сказав представник ОП.

Основні події, на думку Арестовича, розвиватимуться “ближче до осені”. Він певен, що російська армія більше ніколи не буде настільки ж боєздатною, як місяць тому, і пік її можливостей минув. Зараз Збройні Сили України стримують ворога на всіх напрямках та завдають противнику значних втрат. Від початку повномасштабного вторгнення росія вже втратила 39 870 своїх солдатів, – повідомляє Генштаб ЗСУ. Тільки протягом минулої доби українські військові ліквідували ще 170 окупантів. Найбільших втрат противник зазнав на Бахмутському напрямку. Щоправда, через інтенсивність боїв цифри – приблизні. Насправді кількість знешкоджених загарбників може бути більшою.